Aktuelt
Nordmenn frykter de får dårligere økonomi neste år
For første gang på fem år tror folk at de får dårligere privatøkonomi i det nye året. I Rogaland herjer usikkerheten som verst.
19 prosent av de spurte tror at deres økonomi blir dårligere neste år, viser en ny undersøkelse Respons har gjennomført på vegne av Sparebank1.
I tillegg tror hele seks av ti at norsk økonomi vil forverres i løpet av 2016. Til sammenligning mente hver fjerde nordmann – 23 prosent – i fjorårets undersøkelse at de kom til å få bedre økonomi i 2015.
– Det er et tydelig skifte. Nå er pessimismen i ferd med å få overtaket. Mange opplever selv usikkerhet knyttet til økonomi og jobb, eller de ser at kjente mister jobben, sier forbrukerøkonom Magne Gundersen i Sparebank1 til NTB.
Det er særlig i Rogaland mange merker konsekvensene av lave oljepriser og trangere tider. Til forskjell fra resten av landet tror hele sju av ti i Rogaland på et fall i boligprisene.
– Oljefylket ligger klart på bunn når det gjelder jobbtrygghet og tro på boligvekst, sier Gundersen.
Nylige artikler
Støres «kjekt å ha»-plan for Norge
Støre vil ha opp farten i Norge: – Flere ting tar for lang tid
Dødt løp for Ap og Frp i ny måling – begge får 25 prosent
Trond Bentestuen ny direktør i Norsk Tipping
Akershus fylkeskommune drives med evighetsperspektiv
Mest leste artikler
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere
Lise Lyngsnes Randeberg: Unge arbeidstakere i advokatbransjen jobber ulovlig mye
Iteras erfaringer med kriseledelse under Ukraina-krigen
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Høyres forslag om å avvikle fylkeskommunene: En ny retning for Norge