Arbeidsliv

MANGE VENTER: Permitterte ble lovet dagpenger innen slutten av juli, men fortsatt har 67.000 ikke fått behandlet dagpengesøknadene sine.

67.000 venter fortsatt på dagpenger

Permitterte ble lovet dagpenger innen slutten av juli, men fortsatt har 67.000 ikke fått behandlet dagpengesøknadene sine.

Publisert Sist oppdatert

I alt 438.000 personer har søkt dagpenger under koronakrisen, og de fleste søkte i mars og april. Fordi mange søkte om dagpenger på kort tid, tar det lang tid for Nav å behandles disse søknadene, skriver Klassekampen.

«Alle søknader må behandles manuelt, regelverket er komplekst, og endringer måtte iverksettes i IT-systemene våre før saksbehandlingen kunne starte», skriver Ellen Christensen, direktør for Arbeid og ytelser i Nav, i en epost til avisen.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS