Arbeidsliv
LO-leder Gerd Kristiansen er fornøyd med ambisjonen om jobbvekst i Aps alternative statsbudsjett.
Heiko Junge / NTB scanpix
– Vil bidra til jobbvekst
LO-leder Gerd Kristiansen roser fokuset på jobbvekst i Aps alternative statsbudsjett
– Dette er et budsjett som vil bidra til jobbvekst, sier LO-leder Gerd Kristiansen
i en pressemelding etter at Arbeiderpartiet har lagt fram sitt alternativ til regjeringens statsbudsjett.
Hun påpeker at Ap tar tak i den viktigste oppgaven nå. Arbeidsløsheten er fortsatt rekordhøy, og stadig flere har vært ledige i lang tid.
– Regjeringen er altfor passiv, og det er ikke akseptabelt at de foreslår å kutte i innsatsen mot arbeidsløshet på Vestlandet. Her har Arbeiderpartiet langt mer offensive grep, konstaterer LO-lederen, som er spesielt fornøyd med koblingen mellom en offensiv klimasatsing og arbeidsplasser.
– Det er helt nødvendig å vise at det grønne skiftet kan gi økt verdiskaping, om innretningen er riktig. Her vrir man pengebruken fra skattekutt for de rikeste til å satse på jobbskaping. Det er en prioritering LO kan stille seg helt bak, understreker hun
Kristiansen understreker at LO i sine kommentarer til statsbudsjettet har vært opptatt av hvordan kompetanse og læring gjennom hele livet er en nøkkel til arbeid og inkludering.
– Jeg glad for at vi kan kjenne igjen dette i forslaget som Arbeiderpartiet legger fram. Ekstra viktig er det å satse på ungdom. Her legges grunnlaget for å delta i arbeidslivet, fastslår LO-lederen.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP