Ledelse
– Det viktigste og vanskeligste er å ha blikket rettet mot de langsiktige målene, samtidig som du må håndtere de tingene som dukker opp underveis, beskriver næringsminister Iselin Nybø.
Terje Pedersen / NTB
– Det tok tid før jeg innså at det var jeg som var sjefen
Hun ville vikariert som statsminister hvis Erna Solberg hadde fått korona i fjor. Etter ett år med ansvar for landets koronarammede bedrifter, sover Iselin Nybø fortsatt godt om natta.
Det er bare litt over et år siden Iselin Nybø tok på seg jobben som næringsminister 24. januar 2020. Hun rakk knapt å hilse på de ansatte i departementet før koronapandemien traff Norge og alle byråkratene forsvant på hjemmekontor.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Equinor bestrider forelegg fra Økokrim – vil ta saken til retten
Husbanken: Bostøtten dekker mindre av boutgiftene enn før
KI-utvalg slår alarm: Vil skrote hjemmeeksamen
Stor mangel på tilrettelagte boliger: Utbyggerne kvier seg, kommunene mangler penger
Norge mangler en boligplan for eldrebølgen
Mest leste artikler
Slakter eget slagord
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse