Ledelse
Jens Stoltenberg er ferdig med sin periode som generalsekretær i Nato ved utgangen av september. Han skal deretter overta som sentralbanksjef i Norge. Nå leter Nato etter hans etterfølger i Brussel, og etter det NTB kjenner til, forsøker flere allierte også å overtale Stoltenberg til å bli værende.
Virginia Mayo / AP / NTB
Nato intensiverer jakten på ny sjef
Nato har vegret seg for å sette i gang diskusjonen om hvem som bør overta etter Jens Stoltenberg. Nå skyter prosessen fart.
Ansettelsen av Jens Stoltenberg som ny sjef for Norges Bank gjør at diplomater nå venter en mer aktiv diskusjon i Nato om hvem som skal overta som generalsekretær til høsten.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Støres «kjekt å ha»-plan for Norge
Støre vil ha opp farten i Norge: – Flere ting tar for lang tid
Dødt løp for Ap og Frp i ny måling – begge får 25 prosent
Trond Bentestuen ny direktør i Norsk Tipping
Akershus fylkeskommune drives med evighetsperspektiv
Mest leste artikler
Slakter eget slagord
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere
Digitaliseringsminister Karianne Tung om kunstig intelligens: En vekker for Norges digitale fremtid
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Lise Lyngsnes Randeberg: Unge arbeidstakere i advokatbransjen jobber ulovlig mye