Ledelse

Som leder av en distribuert organisasjon, der medarbeiderne jobber fra tre ulike land, samler Vivaldi-sjef Jon von Tetzchner alle under et tak flere ganger i året. Da bor og jobber de sammen.

Bor sammen for å skape samhold

Gründeren bak Opera Software og Vivaldi, Jon von Tetzchner, har funnet en original løsning på samarbeidsutfordringer i distribuerte organisasjoner.

Publisert Sist oppdatert

Den internasjonale gründeren har fortalt om hvordan han jobber med nyskaping og utvikling, og har også advart mot synkronisering og misbruk av personopplysninger i Dagens Perspektiv de siste dagene.

I sin tid grunnla han Opera Software, som opplevde meget stor vekst, og ble den tredje mest brukte nettleseren på verdensmarkedet. Han forteller at han er en tilhenger av å bygge organisasjoner med flat organisasjonsstruktur. Men selv om disse fungerer best, er man avhengig av å trekke inn de rette personene i en organisasjon for virkelig å kunne treffe blink.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS