Ledelse

Dansk undersøkelse viser at ledergruppene i det offentlige er større enn i det private

Publisert Sist oppdatert

Ledergruppene i offentlige virksomheter i Danmark ser ut til å være markant større enn ledergruppene i private virksomheter, viser tall konsulentselskapet Teglkamp & Co har hentet inn i en undersøkelse der 244 ledere som sitter i ledergrupper har deltatt. Undersøkelsen er ikke så stor, men det er et mønster i svarene:

I et blogginnlegg hos denoffentlige.dk skriver konsulent Susanne Teglkamp fra Teglkamp & Co at hver tredje av deltagerne i undersøkelsen fra offentlig sektor oppgir at de sitter i ledergrupper med ni eller flere medlemmer. Til sammenligning er det bare drøyt hver tiende privatansatte deltager som sitter i så store ledergrupper.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS