Ledelse

Derfor utsetter vi ting

Du vet at du har ting du er helt nødt til å gjøre, men utsetter det likevel

Publisert Sist oppdatert

Utsettelsesadferd, eller prokrastinering som det heter på fagspråket, er noe de fleste av oss driver med i større eller mindre grad. Vi utsetter en oppgave vi har bestemt oss for å gjennomføre, selv om vi vet at det har uheldige konsekvenser.

Kanskje utsetter du en stor rapporten du må skrive på jobb? Du har den imidlertid i bakhodet, og lar deg stresse av det du ikke har fått gjort. Har du utsatt den lenge nok, må du kanskje til slutt ta nattetimene til hjelp for å få den ferdig før fristen.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS