Ledelse

Bjørn Tore Furset la grunnlaget for sitt restaurantimperium i 1997 med Lofoten Fiskerestaurant. Nå har Fursetgruppen rundt 20 serveringssteder i og rundt Oslo.

– Hvis dette er slutten er jeg positiv fremover, da flytter vi tilbake til start og så får vi bare jobbe oss opp igjen

Fursetgruppen er Norges største aktør i segmentet kvalitetsrestauranter, alle ligger i Oslo-området. De har opplevd de siste 18 månedene som et worst case scenario, men sommeren har gitt etterlengtet god omsetning og eier og gründer, Bjørn Tore Furset, merker nå en helt annen positivitet i markedet.

Publisert Sist oppdatert

Hvordan har sommeren vært for Fursetgruppen?

– Vi åpnet de fleste stedene våre i slutten av mai, da var det et stort behov blant folk for å gå ut og spise og drikke. Da hadde vi levd med corona et års tid og folk var kanskje ikke like redde som året før. Vi har hatt en kjempebra sommer på de stedene som har vært åpne, men vi har jo selskapslokaler og lignende som ennå ikke er åpnet på grunn av restriksjoner på antall gjester, det gjelder f.eks. Ullevaal Stadion og Høymagasinet på Akershus Festning. Så selv om vi er godt fornøyd, kjører vi liksom litt med håndbrekket på.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS