Ledelse

Ledere skylder på de ansattes privatliv

En ny dansk undersøkelse viser at mellomledere har en tendens til å skylde på de ansattes private forhold når de sykemelder seg på grunn av stress.

Publisert Sist oppdatert

Når en medarbeider tar ut en stressrelatert sykemelding så er det ofte forhold på hjemmefronten eller personligheten som får skylden. Når dagen da kommer for å vende tilbake til arbeidet finnes det ingen garanti for at stresset ikke oppstår igjen, da forholdene på arbeidsplassen er like. Det viser en ny studie fra Københavns Universitet, skriver Djøfbladet.

I studien deltok 210 stress-sykemeldte ansatte, og 36 av mellomlederne deres.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS