Ledelse

Lederutfordring for Eldar Sætre: Må først vinne på hjemmebane

Dersom Eldar Sætre skal makte å løfte Statoil til nye høyder må han vinne tilbake garderoben før han kan ha håp om å gjenvinne verden. Samtidig må han gjennomføre de tøffe kostnadskuttene han har startet på.

Publisert Sist oppdatert

Statoil leverer mye dårligere enn forventet, og varsler nedbemanning, utsettelser av en rekke prosjekter og knallharde kostnadskutt i årene framover.

Statoils resultat for tredje kvartal var på 7,3 milliarder kroner. Det var en nedgang på 57 prosent fra 17,0 milliarder i samme kvartal i fjor. Et elendig resultat for Norges industrielle flaggskip.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS