Ledelse

Fylkeslaget til Venstre i Møre og Romsdal foreslår kultur- og likestillingsminister Abid Raja som ny partileder.

Møre og Romsdal Venstre vil ha Raja som ny partileder

Venstres fylkeslag i Møre og Romsdal ønsker at kulturminister Abid Raja skal bli Venstres nye partileder når Trine Skei Grande takker av i september.

Publisert Sist oppdatert

– Bekrefter at Møre og Romsdal Venstre foreslår Abid Raja som ny leder i Venstre, skriver fylkesleder Ragnhild Helseth i en SMS til NTB etter at NRK hadde omtalt saken mandag.

Samtidig har Viken Venstre satt klima- og miljøminister Sveinung Rotevatn på topp i sin innstilling til ny partiledelse, sier kilder i fylkeslaget til TV 2.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS