Ledelse

Redusert teknologibruk skal gjøre ansatte mer fokuserte

En dag i uka oppfordres ansatte i teknologiselskap til å ikke bruke telefon og til å slå av e-post- og chatteprogrammer.

Publisert Sist oppdatert

Selskapet «Hello Alfred», et teknologiselskap som via en app tilbyr folk tjenester som matvarehandling og husvask, fant i 2014 ut at de ansatte trengte en dag i uka hvor de ikke var ute hos kunder, men inne på kontoret. Det skulle være en «recovery day», hvor det var tid og rom for refleksjon. Dette mente arbeidsgiveren var nødvendig hvis de skulle få selskapet til å vokse.

Ufokuserte ansatte

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS