Nyskaping

Plusshuset til Optimera og Brødrene Dahl er nominert til EUs prestisjetunge arkitekturpris, Mies van der Rohe Award 2015

Miljøhus nominert til prestisjepris for moderne arkitektur

Optimera og Brødrene Dahls plusshus ved Larvik er nominert til EUs pris for moderne arkitektur.

Publisert Sist oppdatert

Optimera og Brødrene Dahls samarbeidsprosjekt er nominert til EUs pris for moderne arkitektur, Mies van der Rohe Award 2015. Snøhettas arkitekter har tegnet huset som skal inspirere norsk byggebransje til miljøvennlig nybygging og rehabilitering.

Multikomforthuset har vekket internasjonal oppsikt fra lanseringen 17. september i år, og er behørig omtalt på arkitekturnettsteder verden over. Med huset ønsker Optimera og Brødrene Dahl å inspirere VVS-installatører, byggmestere, entreprenører og boligprodusenter til å bygge og rehabilitere på en miljøvennlig måte. Plusshuset forsyner seg selv med energi og kan levere overskuddsenergi tilbake til strømnettet eller til lading av en elbil.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS