Nyskaping
Slik får du en mer entreprenørskapsorientert bedrift
Begrepet entreprenørskap handler ikke lenger bare om å starte en bedrift som skal vokse, skriver Amy Osmond Cook i Entrepreneur. Hun viser til en undersøkelse, utført av Future Workplace og Upwork, der det kommer frem at 90 prosent av de profesjonelle respondentene betrakter entreprenørskap som «noen som ser muligheter og forfølger dem», fremfor bare «noen som starter en bedrift».
58 prosent av millenniumsgenerasjonen betrakter seg som entreprenører. Dette tankesettet blir i dag tatt opp av store selskaper som opplever suksess, skriver Cook.
Bedriften Salesforce er rangert som nummer én på listen over magasinet Forbes' mest innovative selskaper i 2017. Nestkommanderende der, med ansvar for produkt- og markedsføring, Will Spendlove, hevder at hver eneste ansatte kan være en entreprenør. Han ser på staben sin som ikke bare produktmarkedsførere, med også mini–markedssjefer, og presiserer at alle må komme opp med idéer om å hvordan man skaffer nye kunder, skaper nye muligheter og hvordan man skal kunne eie hele forretningskanalen.
Nylige artikler
Støres «kjekt å ha»-plan for Norge
Støre vil ha opp farten i Norge: – Flere ting tar for lang tid
Dødt løp for Ap og Frp i ny måling – begge får 25 prosent
Trond Bentestuen ny direktør i Norsk Tipping
Akershus fylkeskommune drives med evighetsperspektiv
Mest leste artikler
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere
Lise Lyngsnes Randeberg: Unge arbeidstakere i advokatbransjen jobber ulovlig mye
Iteras erfaringer med kriseledelse under Ukraina-krigen
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Høyres forslag om å avvikle fylkeskommunene: En ny retning for Norge