Samfunnsstyring
iStock/PRImageFactory
Synspunkt | Camilla Tepfers: Kunstig intelligens som din nye medisinske rådgiver?
Det ble litt av en overgang for mange fastleger, da pasientene begynte å google i sin tid. Med ChatGPT skjer det igjen. Pasientene får en ny, digital helserådgiver. Da bør legene være beredt, skriver Camilla Tepfers.
Camilla AC Tepfers skriver om innovasjon og teknologi i Dagens Perspektiv. Hun er gründer og partner i inFuture og har mer enn 25 års erfaring som rådgiver, innovasjonsdirektør, fagbokforfatter og foredragsholder. Tepfers er sivilingeniør fra NTNU, og bygget opp og ledet innovasjonssatsingen i DNB før hun var med og etablerte inFuture i 2008.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Støre vil ikke at bøndene skal sakke akterut igjen
Avgiftskuttene på drivstoff slo rett inn på prisene
Felleskjøpet-topp får ny rolle etter aksjeavsløring
Lederutvikling: Vi vet hva som virker – hvorfor gjør vi noe annet?
Folkehelse er også å ha noe meningsfullt å gå til
Mest leste artikler
Oppsagt kommunedirektør tapte i lagmannsretten – Kragerø kommune vant fullt ut
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
EUs likelønnsdirektiv kan gi ansatte rett til å sammenligne lønn
Ingvill Kvernmo om arbeidsmiljø og sykefravær: Hva holder folk i jobb?
Kongshavn blir ny fergeterminal i Oslo: Ap og Frp raser mot avtalen