Arbeidsliv
Nina Riibe i interesse- og arbeidstakerorganisasjonen Econa har vanskelig for å forstå hva staten ønsker å oppnå med en øvre grense for lønn ved rekruttering av topplederkandidater. Foto: Ronja Sagstuen Larsen | Econa
Econa-topp: Lønnstaket for statlige ledere bør fjernes
Nina Riibe i Econa synes det er meningsløst med en grense for hvor høye lønningene til ledere i staten kan være. – Det er markedet som bør bestemme nivået, mener hun.
I en kronikk i Dagens Perspektiv i dag skriver Nina Riibe om den eksisterende grensen for lederlønninger på 2 millioner kroner. Og det kommer tydelig fram at hun ikke har sans for lønnstaket som Solberg-regjeringen innførte i 2015, og som fortsatt eksisterer.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?