Arbeidsliv

Hvis arbeidsgiver vet at jobbsøkeren er underbetalt i sin nåværende jobb, er det enkelt for lederen å tilby litt mer penger for at kandidaten skal godta tilbudet.

Ikke spør hva jobbsøkere tjente i sin forrige jobb

Snoking i kandidaters lønnshistorikk kan være farlig om ledere ønsker mangfold på arbeidsplassen, viser ny forskning.

Publisert Sist oppdatert

Mange ledere har de siste årene gått ut og sagt at de ønsker å ta et oppgjør med store lønnsforskjeller innad i sine selskaper.

Flere saker fra USA viser at kvinner og minoritetsgrupper tjener mindre enn menn selv om de gjør samme jobben.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS