Ledelse

Biologi og ledelse: – Kom med bevisene

Ledelse har ingenting med biologi å gjøre. De som hevder det, må komme med beviser, hevder BI-professor.

Publisert Sist oppdatert

BI-professor og ledelsesekspert Jan Ketil Arnulf blir oppgitt av van Vugts påstander om at ledelse har noe med biologi å gjøre. Han mener for få mennesker har tatt innover seg at ledelse handler om innovative måter å organisere arbeid på.

– Ja, jeg blir oppgitt. Folk tror at ledelse er noe biologisk. Jeg har full respekt for evolusjonsforskere, og for faget generelt, men for å være ærlig ser det ut til at mange av personene fra dette miljøet ikke har peiling på ledelse, sier han,

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS