Ledelse
– Som leder må man være på jakt endringsagenter etter og ha en sunn inngang når man kjøre et endringsprosjekt. Finn ut hvem dine 20 prosent er og jobb så godt dere kan med å få til starten på en endring.
Pontus Höök / NTB
– Vær på vakt for de aktivt uengasjerte medarbeiderne
Disse beskrives som illojale ansatte som kan bruke varslingskanaler negativt for å fjerne en mellomleder som prøver å gjøre jobben sin. – De driver med faenskap, sier Traaseth.
Under HR Norges konferanse for offentlig sektor snakket tidligere Innovasjon Norge sjef Anita Krohn Traaseth om endringsprosjekter i offentlig sektor. Hun mener at endring krever at lederne leder litt mer og har mindre fokus på administrasjon.
Traaseth delte tre innspill til hvordan offentlig sektor kan få endringsprosjekter og ledelse mer i fokus. Det første handler om evnen til å forstå folk.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP