omstilling

En må gjennomfører kulturworkshoper med mål om å skape en konsensus om hvordan den fremtidige bør være for få det utfallet som man vil oppnå gjennom den strategiske endringen, skriver Øyvind Grøndalen.

Er motstand mot endring negativt?

Mange vil hevde det, men det kan også være positivt, skriver konsulent Øyvind Grøndalen i InChange AS.

Publisert Sist oppdatert

Når undersøkelser viser at det finnes negative holdninger til strategiske endringer, betyr dette at endringsprosessen har startet.

De dette gjelder er blitt klar over at det planlegges endringer og de har begynt å reflektere over det aller viktigste spørsmålene for de som arbeidstakere:

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS